Vetlanda
Bäckseda skola
Huvudmeny
Lyssna

Äntligen träffas vi igen!


Första skoldagen har varit TOPPEN! Så härligt att få träffa alla igen, vi saknade er som är sjuka eller är iväg på semester fortfarande. Under dagen har vi arbetat i våra nya basgrupper. Vi har pratat om vilka förväntningar vi har på terminen och vad vi vill lära oss mycket utav, satt nya mål. Vi har även pratat om hur konflikter kan uppstå och hur man kan göra när de uppstår. Vi har gett varandra tips och ideer på lösningar. Vi har också samarbetat och repeterat upp våra kunskaper om koordinatsystem. Vi har gjort Koordinatdinosaurier! Så kul och alla var så  fokuserade.

Relaterade länkar

Kontakt

Lenita Hultqvist

Lenita Hultqvist

Lärare i tidigare åren
Grundskoleområde, Barn och Utbildning
Telefon: 0383-965 16, 070-684 54 04
Lenitha.Hultqvist@vetlanda.se

Senast uppdaterad 2017-01-11

Synpunkter och klagomål

Bäckseda skola
Ekvägen 6
574 39 Vetlanda
Telefon: 0383-965 15

Verksamheten drivs av
Vetlanda kommunlänk till annan webbplats
Telefon växel: 0383-971 00